Літературне читання

Урок з літературного читання у  2 класі

Тема: Урок позакласного читання. Народні казки.
Мета: поглибити знання учнів про казку як вид усної народної творчості, вчити визначати головну думку казки, розвивати навички виразного читання, виховувати інтерес до народної творчості,бажання бути товариськими, дружелюбними.
Обладнання: презентація до уроку, відеозаписи презентацій творів, картки для індивідуальної та групової роботи.
Тип уроку: засвоєння навичок і умінь ( за В.Онищуком)
Очікувані результати:
Після уроку учні зможуть:
Характеризувати казку, головних героїв.
Визначати головну думку казки.
Висловлювати своє ставлення до прочитаного.
Добирати вислови, що характеризують художній твір.
Методи, прийоми, види, форми роботи: словесні, наочні, практичні, проблемні, репродуктивні, індивідуальна, групова, колективна. 
                                           Хід уроку:
І. Організаційний момент
-  Створення психологічного настрою.
-  Звучить музика та слова: «Не за високими горами, а в невеличкому селі Орлівка жили-були собі учні 2 класу, які дуже любили казки».
Діти, як ви думаєте, про кого ця розповідь? Про вас?
А ви любите казки? За що ви їх любите?
ІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.
Отже, сьогодні на уроці ми знову полинемо у прекрасний світ  казки. Розгляньте малюнки на дошці і скажіть, до яких творів ці ілюстрації? (До казок) А які саме казки зображені на дошці? ( Народні) А які твори ви підготували сьогодні до уроку?  То як ви думаєте, яка тема уроку? ( Народні казки).
ІІІ. Мотивація   навчальної діяльності  
Діти, а коли ви вперше познайомилися з казкою?
А чого вона нас вчить? А ми хочемо бути добрими та справедливими?  Мати багато друзів?  А що робити для того, щоб мати багато друзів?
То чого ви очікуєте від сьогоднішнього уроку? Що хочете дізнатися?
Ну, тоді приступаймо до праці.
ІVАктуалізація опорних знань і практичного досвіду учнів
1.      Робота з виставкою книг.
Готуючись до нашого уроку, ви прочитали багато казок. Скажіть, хто з вас приніс прочитані книжки на виставку? Як вони називаються?
Як одним словом можна назвати дані твори? (казки)
Хто їх написав? (народ) Які вони? (народні)
2.      А зараз запрошую вас переглянути телепередачу «В гостях  у казки», яку для вас підготували ваші однокласники.
Методичний коментар. Діти переглядають відеозаписи презентацій учнями прочитаних творів: «Колосок», «Як лис вовкові масло показав», «Совині діти».
 3 .  Розвꞌязування завдань з орієнтуванням у прочитаних творах
 «Листи від казкових героїв»
Методичний коментар.  Окремі діти отримують листи, у яких написано слова-звертання від казкових героїв. Після відгадування героя казки, на дошці висвітлюється напис: «Казка мудрістю багата».
 Коли вовк зꞌїв моїх братів, я заховався під пічку.
 Я хотіла в гостях наїстися на тиждень,  а  зосталася зовсім голодна.
 Я так хотів зꞌїсти масла,  що мало не випив все озеро.
 Я не пригощу вас пиріжками, бо як я  працював, ви тільки веселилися,
 співали та танцювали.
 Коли я побачив на столі мꞌясо, я закричав: «Мяу!»
4.Робота в парах.
Методичний коментар. Діти обирають героїв прочитаних казок із запропонованих:
Лис, вовк, мишенята, півник,дід, баба, коза, рак.
-  А яка мудрість захована в кожній з казок?
Фізкультхвилинка
    Хтось постукав тихо в клас.
    Та перерві ще не час.
    Тут підказує Іринка:
    «Це у нас фізкультхвилинка!»
Методичний коментар. Виходять герої народних казок, під рухи виконують пісеньку(музика пісні «Ой чорна я си чорна» ).
        А я такий кругленький, хоча і невеличкий.
І щічки румꞌяненькі, та ще й біляве личко.
Зеленим лісом, гаєм я сам собі стрибаю.
Своїми лапками, своїми лапками  я вміло чеберяю.
Ведмедик волохатий   іду у вашу хату.
Люблю я і медочок, люблю я і медочок  і смачний колобочок.
Я гарна молодиця, сама я круглолиця.
румꞌяне в мене личко, румꞌяне в мене личко,бо хитра я лисичка.
Як добре, що у гості нас дітки запросили.
Ми разом поспівали, ми разом поспівали  і  гарно відпочили.
V. Вивчення нового матеріалу.
Опрацювання казки « Ведмідь і   павучок».
Читання казки ланцюжком.
Словникова робота.
Старе добро не забувається
VІ. Первинне застосування знань
Бесіда за змістом казки:
Що хотів зробити ведмідь з павуком?
З яким проханням звернувся павучок
Що згодом трапилось з ведмедем?
Хто врятував його?
Чи змінилось ставлення ведмедя до павучка?
Читання казки мовчки.
VІІ. Застосування учнями знань
 Вибіркове читання.
VІІІ. Творчі завдання  
Робота в групах.
Методичний коментар. Діти обирають  дії, що стосуються 1 група: ведмедя, 2 група: павучка. Перевірка роботи  на дошці.
Дидактична гра «Уяви себе героєм твору».
Методичний коментар. Дітям дається прочитати текст про подію з художнього твору, пропонується уявити себе певним героєм. Розказати про свої почуття.
Коли ведмідь хотів розчавити павучка. (для павучка).
Коли павучок врятував ведмедя ( для ведмедя).
Читання в особах.
Переказ казки за опорними словами ( на дошці).
ІХ.  Домашнє завдання. Прочитати одну з народних казок.
1 група. Виготовити до неї ілюстрацію.
2 група. Підготувати ділог у парі з товаришем.
Х. Підсумок уроку.
Технологія «Дерево   рішень»
Методичний коментар. Діти читають прислівꞌя, обирають, які з них стосуються нашої казки. Зелені листочки прикріплюють на символічному дереві.
Роби добро, воно дорожче від золота.
Добро довго памꞌятається.
Хто людям добра бажає, той і собі має.
Мені добре, коли іншому погано.
Моя хата скраю, я нічого не знаю.
З вовками жити – по вовчому вити.
Рефлексія.
                Навчився  (виразно читати, працювати в групі, парі)
я              зрозумів    (що краще бути добрим)
                дізнався   (добро добром вертається)
             побачив   (що навіть маленький павучок  може врятувати великого ведмедя).
Дякую вам за урок, бажаю, щоб ви завжди мали вірних друзів, які вам завжди допоможуть у скрутну хвилину.


Фоторепортаж   з  уроку
                                        Наступна сторінка

Немає коментарів:

Дописати коментар