Основи здоров'я

Урок з основ здоров’я у 2 класі

Тема: Помічники у домі. Побутові прилади. Електрика.
Мета: систематизувати знання про побутові електроприлади, даючи коротку довідку про утворення електричного струму; познайомити з правилами безпеки при користуванні електроприладами; розвивати мовлення, уяву, фантазію; виховувати інтерес до теми, що вивчається; бажання дотримуватися правил безпечного користування електроприладами.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Обладнання:ілюстративний, демонстраційний матеріал з теми, слайд-презентація, картки із малюнками, що ілюструють правила безпечного користування електроприладами, матеріал до гри «Так чи ні», підручник.
                                       Хід уроку:
І. Організаційний момент.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності .  
На який урок ми зібралися? З якою метою вивчаємо даний предмет?
Чого ми хочемо навчитися на уроці?                   
-          Берегти своє здоровꞌя.
-          Знаходити вихід із небезпечних ситуацій.
-          Знати, де на нас може чекати небезпека (на слайді макет будинку)
Яку тему ми вивчаємо? (Безпека вдома)
ІІІ. Повідомлення теми  і мети уроку.
Сьогодні на уроці ми дізнаємося, які предмети роблять наш дім затишним, комфортним, сучасним і приходять на допомогу усім членам родини. А чи хочете ви знати, що потрібно робити для того, аби наше перебування вдома було  не лише затишним, а й безпечним? Сьогодні на уроці ми цього будемо учитися.
ІV. Вивчення нового матеріалу
Зустріч з електричною лампочкою.
Слайд 1.  Подорож будинком.
Слайд 2
 Загадка
Як заходиш до кімнати,
В темряві не стій.
Лампочка засвітить ясно-
Лиш вмикай мерщій.
Слайд 3 
Лампочка
В кожнім домі я живу
Вірно людям я служу.
Вдень я сплю, а як стемніє
У мені іскра жевріє.
Людям я роблю добро,
Світло стане враз кругом.
Та не можу зрозуміти,
Хто мій друг і помічник?
Допоможе хто світити?
Бо до світла кожен звик!
Діти, а хто з вас знає, завдяки чому світить лампочка? (завдяки струмові).
2.Електричний струм
Слайд 4
Є у нас дружок один                                                                                               
 Сильний і величний.
А звуть його, а звуть його
Струмом електричним.
-          А чи відомо вам, діти, звідки береться електричний струм?
Слайд 5
В Україні безліч рік,
І шумить води потік.
Він турбіни повертає,
Енергію нам виробляє.
Слайд 6
Для кожного будинку,
Лікарні та школи.
Щоб без світла ви і ми
Не були ніколи!
Методичний коментар. На слайді демонструються зображення ГЕС та АЕС. Вчитель коротко пояснює вироблення та транспортування струму в оселі.
Слайд 7
Швидко по дротах біжу,
До вас в оселі я спішу.
Бо корисним я буваю,
Усі прилади включаю.
Подумайте, діти, де люди використовують струм повсякчас?
-          Коли включають телевізор.
-          Коли користуються пилососом.
-          Коли працюють за компꞌютером.
      -     Коли працює пральна машинка тощо.
3.Відгадування загадок про побутові прилади
Слайд 8
Тепер послухайте загадки.
Подумайте, скажіть відгадки.
Хто з приладів прийшов у дім,
Щоб нам комфортно було в нім?
1. Всю білизну позбирає
І старанно покупає.
Буде знову вся чистенька,
Не забруднена, гарненька.
                      (пральна машинка)
Вона любить всі тканини.
Сукні, светрики, гардини.
Всі їх складочки знайде.
Розізлиться - пара йде!
                      (праска)
Суп, морозиво, ковбаси.
Сало, мꞌясо, яйця, кваси…
Все в животику ховає
І свіженьким зберігає.
                       (холодильник)
Де кого нагородили,
Де супутник запустили.
Фільми, казочки, новини
Нам транслює щохвилини.
                        (телевізор)
Кілобайти, гігабайти,
Папки, файли, блоги, сайти…
Знань чимало різних має,
Цілий світ про нього знає.
                   (компꞌютер)
Може моркву покришити,
Свіжий сік для нас зробити.
Не потрібно йому рук-
Має функцій безліч штук.
                        (кухонний комбайн)
Розморожувати вміє,
Що потрібно, розігріє.
Піццу зробить за хвилину,
Нагодує всю родину.
                         (мікрохвильова піч)
Хоч і голосу не має,
Але голосно гукає.
Щоб могли порозмовляти,
І про все на світі знати.
                         (телефон)
Фізкультхвилинка
4. Правила  безпеки при користуванні електроприладами.
Слайд 9
Милі діти, любі діти,
Дам я вам пораду:
Вивчіть правила і вмійте
Всьому дати раду.
Правила ці не прості,
Хоч і всім відомі.
Що не треба – не бери.
Буде спокій в домі.
Робота в групах.
Методичний коментар. Діти отримують картки з небезпечними ситуаціями, обговорюють їх та презентують відповіді.
-          Не торкайся  до пошкоджених кабелів та проводів.
-          Не можна  витягувати вилку з розетки за шнур.
-          Не бався з розетками та електроприладами.
-          Не можна підвішувати речі на проводи.
-          Не можна защемляти проводи дверима, стільцями.
-          Не можна заповнювати водою з крана увімкнений електрочайник.
-          Не наступай на провід.
-          Не витирай вологою ганчіркою провід від електроприлада.
Попереджувальні знаки щодо електробезпеки.
Слайд 10
V.Закріплення вивченого матеріалу.
1. Гра «Можна – не можна».
Методичний коментар. Якщо діти згодні із твердженням – піднімають руки, якщо не згодні – присідають.
Гратися з включеними електроприладами.
Користуватися справними електроприладами.
Наближатися до обірваних дротів.
Вимикати світло, виходячи з будинку.
Включати всі прилади, що є в будинку одночасно.
Мокрими руками встромляти вилку в розетку.
Вимикати телевізор одразу після закінчення телепередачі.
Хапатися руками за дріт.
Користуватися настільною лампою під час читання.
Витирати лампочку вологою ганчіркою.
2.Бесіда про економне використання електроенергії.
3.Небезпечні ситуації .
Слайд 11.
Методичний коментар. Розгляд небезпечних ситуацій та їх аналіз.
-          Обірвані проводи.
-          Підозрілі люди біля трансформаторних підстанцій.
-          Відкриті трансформаторні підстанції.
-          Розрізнення працівників по обслуговуванню електромереж.
-          Звільнення потерпілого від дії електричного струму.
VІ. Підсумок уроку.
Методичний коментар. Підсумок уроку проводиться у вигляді бліц-турніру для двох команд.
Бліц-турнір: «Буду – не буду…»
-          Дивитися всі телепередачі підряд.
-          Мокрими руками торкатися електроприладів.
-          Вимикатиму світло, коли виходжу з кімнати.
-          Повідомлю дорослих про обірваний чи пошкоджений провід.
-          Загляну у відчинені двері трансформаторної підстанції.
-          Допоможу мамі, витру пилюку вологою ганчіркою на включеному телевізорі, компꞌютері.

Дорогі діти, я сподіваюся, що після сьогоднішнього уроку всі побутові прилади стануть вашими надійними помічниками і вони ніколи не завдаватимуть вам прикрощів, але для цього ви завжди дотримуйтесь правил  їх експлуатації.

Фоторепортаж з уроку


Немає коментарів:

Дописати коментар